sobota, 25 stycznia 2020

Wyciek w kuchni. Zalana przestrzeń pod podłogą w kuchni

Witam wszystkich.

Przyczyną zawilgocenia był nieszczelny zgrzew instalacji CWU, a dokładnie cyrkulacji. Oczywiście zgodnie z prawem Murphy'ego wyciek zlokalizowany został na środku kuchni. Problem był taki, że kuchnia zbudowana została na podwyższeniu. Podłoga podwyższenia to 4 marmurowe płyty. Długo musiałem się zastanawiać, gdzie jest wyciek. Miałem tylko jedno podejście. Do wycinania płyty przyjechała specjalistyczna firma i zrobili otwór 20 cm x 20  cm. Musiałem trafić w sam środek problemu, żeby można to było chociaż  próbować naprawić. Trafiłem. 

Znaleźć wyciek to jedno

Naprawić to drugie - zrobił to mój kolega Marek z Rybnika - chłop niczego się nie boi. 

Osuszyć to trzecie


Pokazuję tylko dwa zdjęcia z osuszania samej płyty. Wyciek zalał powierzchnię ponad 100 m2. Osuszanie trwało ponad trzy tygodnie.

W podstopnicach podwyższenia kuchennego zamontowane zostały lampy LED. Wykorzystałem to wykonałem osuszanie strefy pod płytą przez otwory po lampach. Suszone to było naprzemiennie. Przez 3 dni pompy Qube wyciągały powietrze spod płyty, prze kolejne 3 dni wentylatory strumieniowy wpychał suche powietrze pod podłogę. 

Na zdjęciu widoczna jest żółta pompa Qube + do osuszania strefy pod posadzką - zasysa wodę i mokre powietrze

Podłogi pod podwyższeniem zostały usunięte - wszystko było zalane.

niedziela, 19 stycznia 2020

Suszenie ścian oraz przestrzeni pod posadzką - wyciek był w mieszkaniu obok

Witam wszystkich

Budynek wielorodzinny, dokładnie parter budynku. W jednym z mieszkań na ścianach pojawiły się mokre plamy. Zostałem wezwany przez zarządcę nieruchomości do sprawdzenia skąd pochodzi woda. Wyciek znalazłem w łazience. Suszyłem mieszkanie, gdzie była nieszczelność  i jeszcze 3 mieszkania po lewej stronie. Dokładnie sprawdziłem także mieszkanie z prawej strony ( czyli, to gdzie zrobiłem zdjęcia z suszenia). Ściany nie były mokre ( jeszcze). Po tygodniu od usunięcia wycieku w całym mieszkaniu po prawej stronie pojawiły się wykwity. Było to piąte mieszkanie jakie osuszałem na samym tylko parterze tego feralnego budynku.

Zapraszam na stronę osusz.to

opinie : opinie o naszej pracy



Pompa osuszania podposadzkowego QUBE firmy Trotec

Osuszacz Trotec TTK 170 z pompą skroplin - czyli działa bezobsługowo

Trochę napsułem wystroju wnętrz. Podłoga z paneli została usunięta, a meble wyniesione

Z kuchni zostały usunięte szafki

Obraz bitewny w pełnej krasie

Osuszana była także strefa izolacji podposadzką. Widoczne są żółte węże do wyciągania mokrego powietrza spod posadzki.

Ściany osuszane są wentylatorami TFV 30 firmy Trotec

i cyk .... fotka firmowej naklejki na osuszaczu

sobota, 11 stycznia 2020

Suszenie ścian i przestrzeni pod posadzką w dwupoziomowym mieszkaniu.

Witam wszystkich

Kilka zdjęć wykonanych w czasie osuszanie dwupoziomowego mieszkania ( jak widać jeszcze w stanie surowym) . Pech chciał, że ekipa instalatorów miała kłopot z zakręceniem zaślepek w rozdzielaczu na antresoli mieszkania. Ktoś inny, w dobrej wierze, otworzył zawory centralnego na korytarzu i zalanie gotowe.

Zalanie miało miejsce na antresoli mieszkania. Woda zalała piętro, a następnie spłynęła w stronę dolnej części. Zawilgocona została powierzchnia posadzki, strefa izolacji pod posadzką ( czyli warstwa, gdzie położona została warstwa styropianu pomiędzy płytą stropu, a posadzką na której układana jest podłoga).

Ściany osuszaliśmy dużymi wentylatorami Trotec TFV 30, powietrze w mieszkaniu osuszane było za pomocą osuszaczy kondensacyjnych TKK 170 i TTK 350 więcej o suszenie ścian i powietrza https://osusz.to/osuszanie-budynkow-i-mieszkan-po-zalaniach/

Zalana została jak wspomniałem wcześniej strefa izolacji termicznej czy też raczej dźwiękowej pod posadzką. W tym celu wykonałem otwory w posadzce i zamontowane zostały trzy pompy osuszania podposadzkowej Trotec Qube. Urządzenia te działają na zasadzie zasysania wody oraz wilgotnego powietrza spod posadzki i usuwania ich poza budynek czy to za pomocą kanalizacji ( woda) czy kominów wentylacyjnych ( powietrze). Więcej informacji na mojej stronie - osusz.to./suszenie warstw izolacyjnych